اخبار

یاوری مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

کسب رتبه برتر کشوری در حوزه حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری توسط استان خراسان شمالی

کسب رتبه برتر کشوری در حوزه حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری توسط استان خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ؛ صبح روز پنج شنبه مورخ 98/05/17 کارگاه آموزشی قوانین و مقررات بیمه بیکاری با حضور یاوری مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت متبوع ، نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران سازمان تامین اجتماعی و آموزش فنی و حرفه ای و جمعی از کارشناسان بیمه بیکاری در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد . 

یاوری در این کارگاه آموزشی بیمه بیکاری را یک حمایت اجتماعی عنوان نمود و با اشاره به اینکه ۲۶۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند افزود:  مقرری بیمه بیکاری به بیمه شدگانی که بدون  میل و اراده از کار بیکار شده و آماده کار هستند، پرداخت می‌شود و این یک حمایت اجتماعی است.تمام مشمولان قانون کار و کار کشاورزی که مشمول قانون تامین اجتماعی هستند، مشمول قانون بیمه بیکاری هستند. حق بیمه بیکاری به میزان 3 درصد مزد بیمه شده است که توسط کارفرما پرداخت می‌شود.

وی در ادامه از کسب رتبه برتر کشوری در حوزه حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری توسط استان خراسان شمالی خبر داد و افزود: استانداران به عنوان رئیس کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید به همراه کلیه اعضاء کار گروه به گونه ای برنامه ریزی نمایند که "هر روز یک بنگاه مشکل دار و یا بحرانی را مورد بازدید قرار داده" و از محل بنگاه با همفکری مدیران، کارفرمایان و سهامداران کارگران مشکلات آنها را بررسی ، رسیدگی و حل و فصل نمایند. مدیران و کارفرمایان بنگاه های اقتصادی متقاضی اصلاح ساختار اقتصادی می بایستی طرح خود را به تصویب وزارتخانه ذیربط برسانند. و تمامی کارگران و کارکنان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی در طول اصلاح ساختار اقتصادی مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می گردند.

گفتنی است در ادامه این نشست یاوری مدیر کل حمایت از مشاغل بیمه بیکاری وزارت متبوع با اهدای لوحی از نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان و کارشناسان بیمه بیکاری به جهت شناسایی اشتغال پنهان که منجر به صرفه جویی قابل توجهی در منابع و مصارف بیمه بیکاری در سال 97  و نیز کسب رتبه برتر کشوری در حوزه حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری توسط این اداره کل گردید تقدیر نمود . 

در پایان نیز از خبرنگار خبرگزاری ایلنا و روزنامه کار و کارگر به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار تجلیل و تقدیر بعمل آمد . 

 

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید