اخبار

دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار خبر داد:

تحت پوشش قرارگرفتن 6200 زن سرپرست خانوار در اجرای طرح مشاغل خانگی

تحت پوشش قرارگرفتن 6200 زن سرپرست خانوار در اجرای طرح مشاغل خانگی
دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از تحت پوشش قرار گرفتن شش هزار و 200 زن سرپرست خانوار در اجرای طرح مشاغل خانگی در ۲۴ استان کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ نشست مشترکی با حضور مهناز امامدادی دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان،  محمدصادق بیجندی معاون آموزشی و سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی  در محل دفتر مدیر کل امور بانوان استانداری برگزار شد . 
امامدادی دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعوان، کار و رفاه اجتماعی در این نشست  از تحت پوشش قرار گرفتن شش هزار و 200 زن سرپرست خانوار در اجرای طرح مشاغل خانگی در ۲۴ استان کشور خبر داد و گفت: در چند سال گذشته فرایند برای ایجاد شغل خانگی سنتی بود اما با مطالعات انجام شده متوجه شدیم که باید بازنگری هایی را به ویژه در حوزه توانمندسازی و کاهش وابستگی به تسهیلات داشته باشیم.
وی افزود: سپس به دنبال آن رفتیم تا از ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده کنیم و مهمترین ویژگی طرح الگوی نوین مشاغل خانگی انعطاف پذیری این طرح بوده یعنی با توجه موقعیت و مزیت نسبی منطقه انعطاف لازم به وجود خواهد آمد.
وی ادامه داد: در طرح کنونی مشاغل خانگی وابستگی به اعطای تسهیلات وجود نخواهد داشت و دریافت تسهیلات مرحله آخر اجرای طرح است.
امام دادی اظهار کرد: در گذشته ایجاد اشتغال با اعطای تسهیلات شروع می شد و با پایان اعطای تسهیلات نیز قطع می شد.
نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه توسعه مشاغل خانگی را یک فرصت برای جوانان و افراد جویای کار دانست و گفت با توجه به شرایط اقتصادی جامعه می بایست حرکت به سمت و سوهای جدید در اشتغال از جمله اشتغال خانگی انجام شود .

وی به نقش جهاددانشگاهی در راهبری شغلی اشاره نمود و گفت : جهاددانشگاهی می‌تواند با شناسایی افراد توانمند ، کارآفرین، نقش راهبر شغلی را ایفا کند . نوری اظهار داشت : امروز مجموعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال ، ارایه آموزش های تخصصی، مشاوره شغلی و استعدادسنجی و ...  موجب شده تا مورد اعتماد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد و ما دراین فرآیند نیاز به تسهیل‌گر داریم که معتقدم جهاددانشگاهی می‌تواند تسهیل گر خوبی در زمینه‌ی اخذ مجوزهای کسب و کار و مشاوره‌های فنی باشد.

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید