اخبار

شریعتمداری در اولین نشست با مدیران کل اجرایی استانها عنوان کرد: صیانت از اشتغال موجود ، مبتنی بر یک سیاست عالمانه از ماموریت های اصلی مدیران در استانها

شریعتمداری در اولین نشست با مدیران کل اجرایی استانها عنوان کرد: صیانت از اشتغال موجود ، مبتنی بر یک سیاست عالمانه از ماموریت های اصلی مدیران در استانها
اولین نشست مدیران کل اجرایی استانها با هدف هم افزایی و بررسی مسایل استانها با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مهمترین برنامه و رویکردهای خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و گفت: صیانت از اشتغال موجود به عنوان یک وظیفه جدی و مبتنی بر یک سیاست عالمانه از جمله ماموریت های اصلی مدیران در استانها مطرح می باشد . 
وی افزود : استفاده از راههای میانبر در حوزه ایجاد و توسعه اشتغال از دیگر مواردی است که مدیران کل استانها می بایست آن را پیگیری نمایند. 
شریعتمداری بر ایجاد و هماهنگی و تعامل در استانها تاکید کرد و گفت : در حوزه اشتغال فراگیر و روستایی،  پرداخت تسهیلات می بایست منجر به ایجاد شغل شود . 
وی همچنین شفافیت و مبارزه با فساد را به عنوان یکی دیگر از موضوعاتی که مدیران کل اجرایی در استانها می بایست به آن توجه نمایند مورد تاکید قرار داد و افزود : مسئله شفافیت و مبارزه با فساد در عملکرد وزارتخانه می بایست در تمام سطوح مورد توجه قرار گیرد. 
شریعتمداری پرهیز از هرگونه ریخت و پاش را یکی از رویکردهایی دانست که مدیران کل اجرایی باید برآن اهتمام لازم را داشته باشند. 
وی تصریح کرد: ارتباط قوی و تعامل گسترده با شرکای اجتماعی از جمله کارگران ، کارفرمایان و اقشار آسیب پذیر به عنوان مهمترین پایگاههای ارتباطی با وزارتخانه یکی از اولویتهای اصلی در این بخش خواهد بود . 
بر پایه این گزارش در ادامه مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانها نیز به ترتیب به طرح دیدگاهها و بیان مسایل مربوط به حوزه فعالیت خود پرداختند . 
این گزارش می افزید:  اصلاح قوانین و مقررات در حوزه های مرتبط با وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، استفاده از ظرفیت مدیران کل استانها به عنوان یک فرصت ، پیگیری اختصاص منابع به اشتغال پایدار و طرحهای فراگیر  ، اصلاح ساختار سازمانی ، توسعه تشکلهای کارگری و کارفرمایی ، بررسی و اصلاح قوانین مربوط به حوزه تعاون، حفظ و صیانت از بنگاههای تولیدی ، آموزش کارکنان و وضعیت معیشت کارکنان از جمله مهمترین مواردی بود که در این نشست مطرح شد.
۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید