اخبار

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بجنورد: حل مشکلات رونق کسب و کار خراسان شمالی مهم ترین هدف از سفر به این استان است

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بجنورد: حل مشکلات رونق کسب و کار خراسان شمالی مهم ترین هدف از سفر به این استان است
سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی صبح پنجشنبه در بجنورد هدف از سفر خود به خراسان شمالی را مطرح کردن و پیگیری مسائلی در حوزه اشتغال فراگیر، حل مشکلات رونق کسب و کار، اشتغال روستایی و عشایری،اشتغال تبصره ماده ۱۸ و اشتغال فراگیر ذکر کرد و گفت: این وزارتخانه معین استان خراسان شمالی در این حوزه است و باید مسائل این حوزه مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه بازدید از مرکز جامع توانمندسازی و جامعه پذیری معتادان در بجنورد اظهار داشت: یکی از تکالیف برنامه ششم توسعه در ماده 80، این است که سازمان بهزیستی و شهرداری های کلان شهرها مکلف شده اند برای تامین مکان فیزیکی و مدیریت افراد آسیب دیده و پایش این افراد اقدامات لازم را انجام دهند.
وی هم چنین در ادامه سخنان خود خراسان شمالی را جزو استان های پیشرو در امر اشتغال فراگیر دانست و گفت:از 150 میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی تاکنون 115 میلیارد تومان آن جذب شده است.
 محسنی بندپی با بیان این که در حوزه اشتغال وظیفه سنگینی بر عهده ماست، تصریح کرد: در حوزه اشتغال روستایی، فراگیر، طرح کارورزی در محیط کار، کارورزی دانشجویان، برنامه های اشتغال حمایتی  کمیته امداد و سازمان بهزیستی باید طوری اقدام، رصد و پایش شود تا شاهد اشتغال پایدار و مولد باشیم و از بیکاری پیشگیری کنیم . 
 
وی اضافه کرد : باید بتوانیم پیوند بسیار خوبی بین تعاونی ها و دهیاری ها ایجاد کنیم تا  شاهد رونق و شکوفایی تعاونی ها باشیم . 
وی هم چنین در ارتباط با جزئیات سبد حمایتی دولت نیز با بیان این که جمعیت هدف و نحوه توزیع آن به زودی اعلام می شود، افزود: یکی از تاکیدات مهم رئیس جمهوری به سرانجام رسیدن ارائه سبد حمایتی است.
وی در خصوص تدابیر اتخاذ شده برای افرادی که دارای مشاغل فصلی هستند اما شناسایی نشده اند، تصریح کرد:تمام فهرست های موجود در کشور در حال بررسی است تا بتوانیم از این طریق به آمار فوق دستیابی پیدا کنیم تا این افراد را مورد حمایت قرار دهیم؛ ضمن این که لیست نهایی این افراد تا هفته آینده در اختیار هیئت دولت قرار خواهد گرفت.
وی در ارتباط با پوشش بیمه های روستایی نیز گفت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار روستایی از بیمه اجتماعی روستاییان بهره مند شده اند و سیاست دولت این است که با روش های مختلف زمینه های ماندگاری روستاییان را فراهم آوریم.
وی ابراز امیدواری کرد که روستا به عنوان کانون تولید و توسعه کشور قلمداد و گام‌های موثرتری برای توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت از روستا به شهر برداشته شود
.

.

۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۲۳
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید