اخبار

خراسان شمالی مستعد شکل گیری تعاونی ها با گرایش های مختلف است

خراسان شمالی مستعد شکل گیری تعاونی ها با گرایش های مختلف است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در یازدهمین کارگروه تخصصی اشتغال خراسان شمالی، این استان را مستعد شکل گیری تعاونی ها با گرایش های مختلف دانست و گفت:خراسان شمالی در حوزه های فرش ابریشم، گردشگری، بوم گردی، گیاهان دارویی و کشاورزی مستعد شکل گیری تعاونی هاست.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ سید حمید کلانتری در این نشست با تاکید بر این که باید در مسیر اشتغال و رونق تولید گام برداریم، اظهار داشت: با توجه به این که شهرستان راز و جرگلان به عنوان تعاون شهر از این استان برگزیده شد، در حوزه هایی همچون پرورش اسب، گیاهان دارویی، کشاورزی و پوشاک بسیار مستعد بوده که باید با محوریت تعاونی ها اداره شود و حتی به عنوان تعاون شهر نمونه کشوری نیز انتخاب شود.
وی ادامه داد:این آمادگی نیز وجود دارد که تفاهم نامه ای به امضاء برسد تا هریک از مسئولان نقشه راه خود را برای تحقق این مهم اجرایی کنند.
کلانتری در خصوص اشتغال روستایی نیز تصریح کرد: زمانی که یک استان می خواهد به سمت توسعه پیش برود باید از ظرفیت های موجود خود به بهترین شکل ممکن استفاده کند و این در حالیست که هنوز از این ظرفیت ها به درستی بهره نبرده اید.
وی در ادامه سخنان خود روحیه دکتر خباز استاندار خراسان شمالی را تعاونگرا دانست و گفت: با توجه به سوابق مدیریتی وی در استان سمنان، امیدواریم این استان نیز از تجربیات وی در حوزه توسعه تعاونی ها  بهره ببرد و شاهد تقویت و تحرک بیشتر تعاونی ها باشیم.
وی همچنین به تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اشاره کرد و افزود: در مرحله نخست تخصیص ها، سهم خراسان شمالی از جذب این اعتبارات قابل قبول نیست که با توجه به تعیین مهلت استاندار تا پایان مهر ماه، نباید شاهد برگشت این اعتبارات باشیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار شکل گیری تعاونی های تامین نیاز و محصول شد و اظهار داشت: با تشکیل 50 تعاونی می توان تعاونی پشتیبان را شکل داد تا در مسیر توسعه تعاونی ها سریع تر به اهداف مورد نظر برسیم و این در حالیست که خراسان شمالی در سه حوزه تعاونی ها جزو تعاونی های برتر کشوری است و حتی فرش ابریشم این استان هم به شهرت جهانی رسیده است.
  وی گرفتار شدن در پیچ و خم بروکراسی اداری را عامل مهم بسیاری از این مشکلات ذکر کرد و افزود:باید در مسیر استانی با دولت الکترونیک و با هدف خدمتگزاری به مردم و ارتقای شاخص ها قدم برداشت تا شاهد پیوستگی های خوبی در حوزه عمل باشیم.
۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید