اخبار

مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی یکی از رویکردهای جدید دولت برای حل اشتغال

مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی یکی از رویکردهای جدید دولت برای حل اشتغال
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، حسن نوری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در همایشی که به مناسبت گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که در سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید ضمن تبریک روز ملی صنعت و معدن به جامعه بزرگ صنعتگران و تولیدکنندگان استان ، از  اختصاص بسته های حمایتی در راستای رونق تولید و اشتغال خبر داد.
  حسن نوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: یکی از مهمترین اولویت ها و طرح های دولت تدبیر و امید فراهم نمودن اشتغال پایدار و توانمندسازی نیروی کار است.
وی طریق پرداخت تسهیلات ارزان‌ قیمت و یارانه دار به مشاغل خانگی  و توانمندسازی نیروی کار را از مهمترین بسته های حمایتی در راستای توسعه اشتغال برشمرد و افزود : منابع انسانی از مهمترین عوامل موثر در توسعه هر جامعه می باشد  و ایجاد اشتغال پایدار امروزه یکی از مهمترین دغدغه های بخش خصوصی و تولیدکنندگان است  که این رویکرد در قالب طرح کارورزی و مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی قابل اجراء می‌باشد.
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی : آشنایی با محیط کسب‌و کار ، افزایش تجربه ، آماده‌سازی و ایجاد خودباوری در مهارت‌آموز ، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و علی الخصوص در صنایع‌دستی، کمک به بنگاه‌های فعال به‌منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند، کاهش هزینه‌های جذب بکارگیری نیروی‌های فاقد مهارت و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی و علمی بنگاههای اقتصادی از  اهداف این طرح ها عنوان نمود.

 نوری  افزود: در طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی ،  در دوره آمادگی شغلی شرکت کرده و در طول دوره آموزشی که از حداقل 4 ماه تا حداکثر 6 ماه به طول می‌انجامد از یک سوم حداقل حقوق کارگری که توسط دولت پرداخت می‌شود برخوردار می‌شود و بیمه مسئولیت مدنی به عهده سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و مشمول قوانین کار و تأمین اجتماعی در این مدت نمی‌شوند.

وی در ادامه گفت : اما طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی ، شامل گروه سنی 15 الی 22 سال به مدت یک سال می باشد که مهارت آموزان میتوانند بعد از پایان طرح از طریق آموزن نسبت به دریافت گواهینامه مهارت از سازمان فنی و حرفه ای اقدام نمایند و این گروه نیز مشمول قوانین کار و تأمین اجتماعی در این مدت نمی‌شوند.


صنعت و معدن 7صنعت و معدن 4 صنعت و معدن 1

۱۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۸
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید