اخبار

چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان برگزار شد؛

بررسی عملکرد بانک های استان در پذیرش و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

بررسی عملکرد بانک های استان در پذیرش  و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری
چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با حضور استاندار، معاونت توسعه منابع انسانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مدیران کل استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ در این جلسه عملکرد بانک های استان در پذیرش و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری مورد بررسی قرار گرفت.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان در این جلسه اظهار داشت: سهم استان از کل اعتبارات این طرح 262 میلیارد و 660 میلیون تومان است که تا کنون 120 میلیارد و 475 میلیون تومان ابلاغ شده است.
حسن نوری افزود: تا کنون 520 طرح به بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید معرفی شده که ارزش ریالی آن ها 93 میلیارد و 193 میلیون تومان است.
وی با بیان اینکه تا کنون 77 در صد از مبلغ اعتبار ابلاغ شده، پذیرش شده است خاطرنشان کرد: در همین راستا 277 طرح به مبلغ 51 میلیارد و 857 میلیون تومان در سطح بانک های عامل این طرح به تصویب رسیده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: با این وجود تا کنون 98 طرح توسط بانک های استان به ارزش دو میلیارد و 785 میلیون تومان پرداخت شده که میانگین آن ها معادل 2.3 درصد نسبت به مبلغ ابلاغ شده بوده و 101 نفر شغل در استان ایجاد کرده است.
نوری تاکید کرد بانک های استان باید سرعت بیشتری در پرداخت تسهیلات این طرح داشته باشند تا استان بتواند از مبلغ تسهیلات شناور این طرح در سطح کشور نیز بهره مند شود.
استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: استان به لحاظ مسائل درآمدی نسبت به سایر استان ها عقب است و باید "بام تا بام" کارکنیم تا استان را به سطوح بالاتر برسانیم.
محمدرضا صالحی تاکید کرد: تمامی 4 بانک عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری باید عملکرد خود را تا 10 خرداد ماه به 20 درصد برسانند و جدول زمان بندی برای این موضوع تهیه کنند.

انتهای پیام/م

 
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید