اخبار

استاندار تأکید کرد؛ اشتغال، اولویت نخست همه فرمانداران خراسان شمالی

استاندار تأکید کرد؛ اشتغال، اولویت نخست همه فرمانداران خراسان شمالی
استاندار خراسان شمالی در نشست با فرمانداران شهرستان های هشتگانه این استان که با محوریت طرح توسعه اشتغال فراگیر روستایی و عشایری برگزار شد، پیگیری مباحث حوزه اقتصاد به ویژه موضوع اشتغال را اولویت شماره یک مدیران عالی دولت در استان ها و شهرستان ها دانست.
به گزارش  اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در این نشست گفت: طرح های متقاضیان بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی و عشایری باید تا پایان تیرماه رسیدگی و در اسرع وقت نیز اعتبار تسهیلاتی آن ها جذب شود.
وی افزود: هر شهرستان که سهمیه خود را کامل جذب کند، از سهم 30 درصدی تسهیلات در اختیار استان، به طرح های آن حوزه تزریق می شود.
وی تصریح کرد: در بررسی و معرفی طرح ها به بانک های عامل باید به شیوه تلفیقی عمل کرد؛ یعنی در عین این که طرح های اشتغال زای کوچک و کسب و کارهای خرد و میانی مورد توجه قرار می گیرد، به طرح های توسعه ای و اشتغالزای بزرگ هم توجه داشت.
وی تأکید کرد: فرمانداران در معرفی طرح ها به بانک، اولویت را به طرح های بزرگ بدهند و بانک ها هم موظف هستند خارج از نوبت، طرح های بزرگ را بررسی و اعتبار تسهیلاتی آن ها را پرداخت کنند.
مجید پورعیسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز به بیان نکات و توصیه هایی خطاب به فرمانداران پرداخت تا روند جذب و پرداخت تسهیلات اشتغالزا در شهرستان ها شتاب بیشتری به خود بگیرد.
فرمانداران شهرستان های استان نیز به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از روند تشکیل پرونده متقاضیان و معرفی طرح ها به بانک های عامل و ارقام پرداخت شده تاکنون ارائه کردند.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید