اخبار

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور به مناسبت هفته کارگر، در نماز جمعه مرکز استان خراسان شمالی حضور یافت.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور  به مناسبت هفته کارگر، در نماز جمعه مرکز استان خراسان شمالی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی  مهدی حسین نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور ، برای حضور در مراسم تکریم نماینده فقید استان خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری و همچنین سخنرانی به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر و تبیین برنامه ها و سیاست های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در بخش تعاون و اشتغال ، به عنوان سخنران پیش از خطبه ها در نماز جمعه شهرستان بجنورد شرکت کرد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور  ابتدا ضمن تسلیت ارتحال عالم ربانی، آیت ا... حبیب ا... مهمان نواز، علو درجات را برای آن فقید سعید مسئلت نمود و طول عمر با عزت برای آیت ا... یعقوبی، نماینده فعلی مقام معظم رهبری مدظله العالی در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد از درگاه خداوند متعال را خواستار شد.

مهدی حسین نژاد بر نقش و اهمیت جایگاه  کارگر در دین اسلام اشاره نمود و افزود : در کشور نیز از زمان انقلاب شکوهمند اسلامی، هرساله هفته کار و کارگر با اهداف منطبق بر سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود و  برنامه های متنوعی از سوی وزارت متبوع و ادارات کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور جهت  کارگران در نظر گرفته می شود .

وی گفت : در طول سال نیز به جهت تسهیل و تعمیق فضای کار برای کارگران به عنوان ایفاگر نقش اصلی تولید کالای ایرانی دوره های گوناگون آموزشی، ترویج فرهنگ کار و اخلاق حرفه ای با مشارکت شورای اسلامی کار متشکل از دولت، کارگر و کارفرما اجرامی گردد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در بخش دیگری ضمن قدردانی از زحمات استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، به فعالیت های دولت در راستای اشتغال زایی و حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و افزود : دولت تلاش دارد تا با اعمال سیاست های اقتصادی مانند تعاون، توسعه عدالت اجتماعی، توانمند سازی اقشار جامعه و فقرزدایی، امنیت شغلی کارگران با توجه به بازار و ترویج فرهنگ همکاری جمعی را به ثمر رساند تا مشکل اشتغال جوانان تا حدی برطرف شده و در تکمیل این فعالیت ها، برگزاری دوره های کارورزی در محیط واقعی کار، ارائه مشوق های بیمه ای برای جذب نیروهای جدید، حمایت از مشاغل خانگی، روستایی و فراگیر، طرح روستا- تعاون و شیوه نوین تامین مالی جمعی در دستور کار قرار گرفته است.

حسین نژاد در بخش پایانی سخنانش ابراز امیدواری کرد تا با بهره گیری از رهنمودهای مدبرانه مقام معظم رهبری( مدظله العالی) در حمایت از مقام والای کارگر، آنگونه که شایسته است شرایط و محیط مناسب کار  مهیا شود. 

گفتنی است در پایان مراسم نماز جمعه شهر بجنورد، پیمان نامه ای در جهت حمایت از کارگران و تولید ملی توسط همه مدیران استان خراسان شمالی و مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون به امضا رسید.

حسین نژاد

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۶:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید