اخبار

همایش صیانت و حمایت های اجتماعی از آسیب دیدگان و سبک زندگی سالم برگزار شد

همایش صیانت و حمایت های اجتماعی از آسیب دیدگان و سبک زندگی سالم برگزار شد
همایش صیانت و حمایت های اجتماعی از آسیب دیدگان و سبک زندگی سالم با حضور مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و خانواده های بهبود یافته مواد مخدر و جمعی از کارگران شهرداری برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی همایش صیانت و حمایت های اجتماعی از آسیب دیدگان و سبک زندگی سالم با حضور مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و خانواده های بهبود یافته مواد مخدر و جمعی از کارگران شهرداری در محل سالن اجتماعات فرهنگ سرای شهروند بجنورد برگزار گردید .

نوری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در این همایش گفت : اگر در جامعه ای هنجارها مراعات نشود ، کجروی پدید می آید و رفتارها آسیب می بیند . وی افزود: آسیب زمانی رخ می دهد که از هنجارهای مقبول اجتماعی تخلف صورت پذیرد و عدم پایبندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش آسیب های اجتماعی می گردد. وی اعتیاد را بزرگترین معضل جامعه کار و تولید برشمرد و افزود: برای کاهش بحران های اجتماعی می باییست نگاهی همه جانبه به مسایل اجتماعی داشته باشیم .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : 25 تا 30 درصد از حوادث کار ناشی ازمصرف مواد مخدر است . وی با بیان اینکه اعتیاد کارگران در محیط کار ، بهره وری آنان را کاهش می دهد افزود : می بایست با برگزاری کارگاههای آموزشی و برنامه های کاربردی از ابتلاء نیروی کار به دلیل عدم آگاهی جلوگیری شود .

وی با بیان اینکه اینکه متاسفانه امروزه کاهش سن ابتلاء به مواد مخدر و تغییر الگوی مصرف مواد مخدر را شاهد هستیم که آسیب هایی را به دنبال دارد ، تصریح کرد : برگزاری جلسات آموزشی و حمایت اجتماعی از آسیب دیدگان بهبود یافته ، به برگشت دوباره آنان به جامعه کمک می کند .

در ادامه خلیل زاده مدرس حوزه آسیب های اجتماعی ، مطالبی را در خصوص فرزند پروری و راه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ارائه دادند .

در پایان نیز از مدیران کارگاههای پاک و فعالین عرصه پیشگیری از مواد مخدر در استان توسط مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تجلیل و تقدیر بعمل آمد .

  

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید