اخبار

ثبت نام بیش از 3300 متقاضی ایجاد اشتغال در سامانه کارا

ثبت نام بیش از 3300 متقاضی ایجاد اشتغال در سامانه کارا
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال خراسان شمالی از ثبت نام بیش از سه هزار و 300 متقاضی ایجاد اشتغال در سامانه کارا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری در پانزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار داشت: کمیته های فنی مربوطه در این زمینه تشکیل شده و طرح ها پس از بررسی و تایید برای پرداخت به بانک ها ارجاع داده می شود.

وی افزود: استاندار محترم نیز تاکید داشتند که تا پایان سال، تسهیلات به 40 طرح که دارای توجیه فنی بوده و اشتغال ایجاد می کنند پرداخت شود. به همین سبب بانک ها نیز روند پرداخت تسهیلات را متوقف نکرده اند.

وی همچنین گفت: سفر دکتر رضوی معاون توسعه روستایی ومناطق محروم ریاست جمهوری به استان و پینهاد استاندار به ایشان نیز سبب شد تسهیلات ارزان قیمت به نواحی صنعتی استان نیز تعلق گرفته و امکان ایجاد طرح های توسعه ای و تکمیلی نیز با تسهیلات 4 و 6 درصد فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا از انحراف این تسهیلات جلوگیری کنیم تاکید کرد: هدف ما صرفا پرداخت پول و تسهیلات نیست. هدف استان ایجاد اشتغال است که در این مسیر تسهیلات را به متقاضیان واقعی پرداخت می کند.

نوری درباره تضامینی که برای تسهیلات از متقاضیان توسط بانک ها اخذ می شود نیز گفت: تضامین روستایی و عشایری ترکیبی بوده و تلفیقی از مدارک و مستندات متفاوت است. اختیار نوع تضامین نیز بر عهده متقاضیان است که چگونه اقدام کنند و اولویت انتخاب با آن هاست.

۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۶:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید